Konferencje w Polsce – przegląd najważniejszych imprez sportowych 2018

Rok 2018 w Polsce był szczególnie owocny pod względem bardzo merytorycznych i prestiżowych konferencji, związanych ze światem sportu i zdrowia. Z uwagi na fakt, iż powoli zbliża się koniec roku, pora na krótkie podsumowanie tego, jak w świecie naukowym i biznesowym kształtował się w tym roku rozwój, wynikający z istniejących konferencji branżowych.

Jednym z najważniejszych wydarzeń była oczywiście konferencja Forum Sportu i Biznesu SPORTBIZ 2018, która cieszy się ogromną popularnością. Nie bez powodu – podczas wydarzenia mieliśmy okazję wysłuchać wyczerpujących wykładów, dotyczących najbardziej interesujących zagadnień ze świata sportu i biznesu.

Kolejną, bardzo ważną imprezą, była VI Międzynarodowa Konferencja Naukowa “Jakość w Sporcie”. Uniwersytet Mikołaja Kopernika króluje pod względem zgłębiania zagadnień, dotyczących zakulisowych kwestii świata sportu oraz jego jakości. Wydarzenia z pewnością jest warte uwagi – jeśli w tym roku nie udało się komuś wziąć udziału, warto śledzić imprezę w 2019 roku.

Bardzo cennym wydarzeniem było II Forum Producentów Leków i Suplementów Diety – Twoja recepta na sukces. Dzięki niemu najważniejsi producenci leków i suplementów mogli posiąść zaawansowaną wiedzę na temat tego, w jaki sposób produkować i dystrybuować leki i suplementy.

Na uwagę zasługuje również Ogólnopolska Konferencja Studenckich Kół Naukowych „Zagadnienia kultury fizycznej, fizjoterapii i zdrowia w badaniach młodych naukowców” . To własnie tutaj najlepsi fizjoterapeuci, dietetycy i trenerzy z całego kraju mogli poznać najnowsze zagadnienia naukowe, dotyczące organizmu człowieka.

Jak widać, 2018 rok był bardzo owocny pod względem wydarzeń naukowych, dotyczących świata sportu i ogólnie pojętego zdrowia człowieka. Warto mieć nadzieję, że przyszły rok będzie pod tym względem również dobry, a nawet lepszy.